Faks internetowy lepszy niż faks tradycyjny?

Faks internetowy powoli zaczyna wypierać tradycyjny faks. Czy to rozwiązanie jest lepsze niż faks, który znamy od lat? Sprawdzamy!

Czym jest faks internetowy?

Można śmiało stwierdzić, że faks internetowy to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ, aby korzystać z niego, potrzebujemy jedynie telefonu lub komputera z dostępem do sieci, a także skrzynki mailowej.

Każdy z nas, kto zdecyduje się na faks internetowy,otrzyma numer stacjonarny, który staje się naszą wirtualną linią faksową. Dzięki temu będziemy mogli bez przeszkód korzystać z jego funkcjonalności, co jest jednoznaczne z możliwością odbierania i wysyłania dokumentów.

Faks internetowy a faks tradycyjny

W praktyce faks internetowydaje nam takie same możliwości, jak faks tradycyjny. Również z jego pomocą możemy sprawnie przesyłać wszelkiego typu dokumenty. Różnica jest jednak bardzo widoczna, ponieważ wszystkie dokumenty zapisują się nam w skrzynce. To, co zrobimy z dokumentami, zależy od nas, jak i naszych preferencji. Na pewno nie musimy ponosić kosztów z jego utrzymania, czy kupować papier, aby dokumenty można było wydrukować. Wszystko zostaje w zasięgu naszej ręki.

Comments are closed.